utorok 2. novembra 2010

Rož. Bystré – Drnava 0:4 ( 0: 2 )

31.10.2010 15. kolo

Bystrania nevyužili výhodu domáceho prostredia a prehrali s lídrom tabuľky hladko 0:4.
Prvá polhodina naznačila, že to bude vyrovnaný a zaujímavý zápas. Aj keď sa ukazovalo že hostia sú vo forme, Bystrania si vypracovali 3 veľké šance, ktoré premárnili Minčík Rusnyák a J. Urban ml. Drnavčania pohrozili niekoľkými strelami a nepresným zakončením z blízkosti Máťašovej brány. V 30. minúte Uhrin fauloval v domácej 16-ke útočníka hostí, a po 2. žltej karte sa musel rozlúčiť so zápasom. Tento moment dosť ovplyvnil ďalší priebeh zápasu, lebo hostia z nariadenej penalty otvorili svoj gólový účet. 0:1 Postupne sa začala prejavovať herná vyspelosť hostí proti už len desiatim hráčom Bystrého. Bystrania nedostatočne pokrývali Drnavčanov a minutu pred koncom hráč hostí strelou pod brvno zvýšil na 0:2. V druhom polčase už hostia celkom ovládli hru a Bystrania sa do protiútokov dostávali už len sporadicky. Útoky hostí obrana domácich len s problémami odvracala a nebyť najlepšieho hráča Bystrého Máťaša, mohol byť výsledok ešte hrozivejší. Ten zneškodnil niekoľko tutoviek Drnavy. V 60. minúte útočník hostí z neuveriteľného uhla , peknou strelou zvýšil na 3:0 V 70. minúte hostia po ďalšej svojej akcii zvýšili na 0:4, čo bol aj posledný gól v zápase. Bystranom v tomto zápase chýbal kus bojovného ducha a niektorí hráči by sa mali vyvarovať neúnosnej kritike rozhodcu a viac sa sústrediť na svoju hru , lebo aj tieto momenty dosť znižujú ich samotný výkon na ihrisku.
Pred 70 divákmi rozhodoval Haviarik.
Zostava Bystrého : Máťáš, Uhrin, Fábian, Hajdu, Galata, Dorkin, Leng, Čapó, Rusnyák, J. Urban ml., Minčík striedali : Krága, Valko, Šály