štvrtok 28. októbra 2010

Slavošovce – Rož. Bystré 6:2 ( 2:0 )

14. kolo 23.10. 2010-10-24

Bystrania cestovali do Slavošoviec v pozmenenej zostave oproti minulému týždňu. Z obrany chýbali 3 hráči čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Úvodné minúty patrili aktívnejším Bystranom. Mali častejšie loptu a dostávali sa do blízkosti domácej brány. Prišla však osudná päťminútovka od 15. do 20. minúty keď 2 hrubé chyby Valenta využili domáci na strelenie dvoch gólov. Tieto góly Bystranov pribrzdili v aktivite a domáci prebrali taktovku. Začali sa čoraz častejšie dostávať pred Máťašovu bránu. Ťažili hlavne z nepresných prihrávok Bystranov v strede poľa. Bystrania sa dostali do čistých šancí v prvom polčase 2 krát. Najskôr J. Urban ml. vystrelil z dobrej pozície nepresne a druhú spálil Leng v závere polčasu, keď centrovanú loptu Čapa prestrelil zblízka ponad bránu domáceho brankára. Začiatok druhého polčasu začali Slavošovce lepšie. Už v 50. minúte domáci krídelník obišiel po svojej pravej strane všetko čo mu stálo v ceste a pohodlne zvýšil na 3:0. V 56. minúte zvýšili domáci na 4:0 strelou z priameho kopu. V 64. minúte sa dočkali aj Bystrania . Po rýchlej akcii Čapa a J. Urbana ml., J. Urban ml. znížil na 4:1. V 70. minúte Dorkin z priameho kopu nedal domácemu gólmanovi šancu. 4:2 Domáci sa začali obávať o výsledok no v 79. minúte strelou pod brvno z hranice 16-ky poistili svoje vedenie na 5:2. V samom závere domácim ešte vyšla jedna akcia a uzavreli výsledok na 6:2.
Pred 30 divákmi rozhodoval Jonás.
Zostava Bystrého : Máťaš, Dorkin, Valent, Leng, J. Urban, Šály, J. Urban ml., Čapó, Rusnyák, Minčík, Bernát