nedeľa 7. novembra 2010

Rož. Bystré – Bohúňovo 5:1 ( 4:0 )

7.11. 2010 16. kolo

Bystrania sa dnešným výkonom a hlavne výsledkom čiastočne ospravedlnili všetkým svojim priaznivcom za minulotýždňovú prehru s Drnavou.
Predohrávka 1. jarného kola sa Bystranom vydarila nad očakávanie. Po úvodných vyrovnaných minútach a veľkej šanci hostí prišla pekná akcia domácich v 5. minúte. Center Rusnyáka a následná strela Minčíka znamenala pre Bystranov vedenie 1:0 Bohúňovčanov to však nepoložilo a naďalej dobre útočili. No po ďalšom góle po kolmom centri Krágu , ktorý usmernil do siete Čapó na 2:0 už hostia tušili že Bystrania chcú konečne bodovať. Hlad po góloch bolo vidieť hlavne na bojovnosti domácich. Postupne začali prevyšovať hostí v každej hernej činnosti čo sa ďalej ukázalo aj na výsledku. Tretí gól pridal v 35. minúte Rusnyák a v 42. minúte Minčík, po dlhom pase Lenga.4:0 V druhom polčase už v 47.minúte Bystrania naznačili hosťom že dnes ostanú body doma. J. Urban ml. po sóle po hranici 16-ky , svojou polovysokou strelou k žrdi definitívne uzemnil Bohúňovčanov.5:0 Po tomto góle už zápas začal strácať na kvalite aj keď Bystrania ešte mohli priklášliť výsledok ďalšími gólmi . Veľkú šancu premárnil Šály, ale tiež Minčík a Čapó mohli pridať ďalšie góly. Vzávere už Bystrania nevenovali pozornosť bráneniu, no Máťaš ale aj celá obrana v dnešnom zápase podali dobrý výkon. Takže veľkú šancu v 80. minúte Máťaš bravúrne zneškodnil , no 85. minúte hostia strelili čestný gól po úniku po ich pravej strane. 5:1
Pred 40 divákmi rozhodoval J. Gyenes.
Zostava Bystrého : Máťaš, Krága, Valent, Galata, Leng, Dorkin, Čapó, J. Urban ml., Rusnyák, Minčík, J. Urban st. striedali : Bernát, Šály