sobota 13. novembra 2010

Mladosť Brzotín - Rož. Bystré 1:4 ( 0:1 )

13.11.2010 17. kolo

Druhé jarné kolo odohrali Bystrania za pekného a teplého novembrového počasia. Bystrania mali čo Brzotínčanom vracať a konečný výsledok napokon dopadol ku spokojnojnosti . Aj keď výsledok vyzerá jednoznačný, zápas bol až do konca zápasu dramatický. Bystrania od začiatku zatlačili súpera do hlbokej defenzívy no strelecky sa len veľmi ťažko presadzovali. Hlavne Minčíkovi môžu domáci ďakovať, že mu nebolo dnes súdené streliť gól. V prvej polhodine sa mu nepodarilo úspešne zakončiť niekoľko samostatných nájazdov na domáceho brankára. Až v 37. minúte najlepší strelec Bystranov J. Urban ml. z priameho kopu strelou vedľa múra prekvapil domáceho gólmana 0:1. Domáci očividne oslabení o viacerých hráčov oproti zápasu v Bystrom nestíhali na Bystranov takmer v ničom a mohli byť spokojní s polčasovým výsledkom. V druhom polčase Bystrania pokračovali v nátlakovej hre ktorá sa väčšinou odohrávala pred alebo vo vnútri domácej 16-ky. Rusnyák a Minčík pokračovali v zahadzovaní šancí a začali sa k tomu pripájať aj ďalší hráči. V 68. minúte situáciu konečne ukľudnil J. Urban ml., ktorý zblízka zakončoval po Rusnyákovej spätnej prihrávke. 0:2 Domáci v 75. minúte po ojedinelom protiútoku a štandartnej situácii dokonale využili svoju jedinú príležitosť v zápase a hlavou znížili na 1:2. Po tomto góle Brzotínčania očividne ožili no ich kvality nestačili. V85. minúte po ďalšom nájazde na brankára domácich, Čapó konečne skóroval.1:3. Najkrajší gól v zápase padol však až v posledných sekundách, keď si na presný center nabehol J. Urban ml., a hlavou nezadržateľne uzavrel skóre. 1:4
Slušný zápas pred 40 divákmi rozhodoval Haviarik.
Zostava Bystrého : Máťaš, Valko, Fabián, Leng, Galata, Rusnyák, Čapó, J. Urban ml., Dorkin, Minčík, Tomko striedali : Bernáth, J. Urban st.