štvrtok 28. októbra 2010

Rož. Bystré - Čoltovo 3:1 ( 2:0 )

17.10.2010 13. kolo

Súper z Čoltova prišiel na zápas iba s desiatimi hráčmi. V prvom polčase to však vôbec nebolo vidno. Bystrania akoby podcenili túto skutočnosť a začali hrať dosť komplikovane a kazili veľa prihrávok pri rozvíjaní svojich útokov. Hostia z Čoltova naopak prekvapili dobrým štartom na loptu a veľkou bojovnosťou. V prvej štvrťhodine bola hra dosť vyrovnaná. Avšak v 14. minúte Bystranom vyšla akcia po ich ľavej strane, na konci ktorej bol J. Urban ml., ktorý otvoril skóre. 1:0 Bystrania sa v ďalšom priebehu postupne preberali a začali si vytvárať ďalšie šance. Najväčšiu mal Čapó keď sa po spolupráci s J. Urbanom ml. ocitol sám pred brankárom, no brankár hostí jeho strelu vyrazil naspäť pred neho , no Čapó aj po druhýkrát zase trafil iba brankára. Ďalšie šance mal ešte Rusnyák a J. Urban ml., Leng trafil žrď. V 32. minúte na konci peknej akcie Bystranov bol opäť J. Urban ml., ktorý prízemnou krížnou strelou z hranice 16-ky zvýšil na 2:0. V 40. minúte stratil loptu Leng v strede ihriska, hostia to využili na rýchly protiútik z ktorého strelili svoj jediný gól. 2:1. V druhom polčase Bystrania svojho súpera pritlačili na ich polovicu a začali sa predbiehať v zahadzovaní šancí. Minulotýždňová pauza im asi neprospela, lebo také šance ako mali J. Urban, Leng, Čapó , by sa premieňať mali. Hostia hrozili len sporadicky. Bystranská obrana nedovolila už hráčom Čoltova nič, no snaha ich hráčov vyrovnať bola evidentná. Bystrania si mohli vydýchnuť až v 86. minúte, keď striedajúci Šály technickou strelou do ľavého horného rohu uzavrel skóre stretnutia na 3:1.
Pred 60 divákmi rozhodoval Gyenes ml.
Zostava Bystrého : Máťaš, Valko, Fábian, Valent, Galata, Rusnyák, Leng, Čapo, Demko, Bernát, J. Urban ml. striedali : Dorkin, Šály, Tomko