nedeľa 26. septembra 2010

Nižná Slaná – Rož. Bystré 3:4 ( 2:1 )

10. kolo 26.9.2010

Bystrania cestovali do Slanej v plnej sile aj s ďalšou posilou z Rakovnice Laco Fabianom. Na rozmočenom teréne za sústavného dažďa Bystrania v úvode naznačili že nechcú odísť naprázdno. Otvorenou útočnou hrou prekvapili domácich. Domácim však vyšiel ich prvý protiútok po ich ľavej strane v 7. minute a prízemnú prihrávku pred bránu Máťaša zblízka dorazil do brány . 1:0 V 10. minúte domáci dosiahli gól priamo z rohového kopu po nedorozumení Máťaša s Valkom.2:0 Bystrania sa naďalej snažili a v 21. minúte po hlavičkovej sérii v domácej 16-ke sa k lopte dostal J. Urban ml. , ktorý loptu z 10 metrov poslal do brány vedľa brankára. 2:1. Hra sa postupne vyrovnala a do polčasu mali domáci častejšie loptu, pretože Bystrania si v tomto čase nedokázali presne prihrať a kazili veľa prihrávok. V druhom polčase Bystrania pokračovali v otvorenom futbale a v 60. minúte J. Urban ml po narážačke s Bernátom z hranice 16-ky prestrelil domáceho gólmana .2:2 V 73. minúte domáci zahrávali priamy kop. Vyrazená lopta sa po Máťašovom vyrazení nakoniec nešťastne dokotúľala za jeho chrbát. 3:2 V 83. minúte sa po peknej kombinácii Bystranov po ich pravej strane dostal k lopte pred 16kou Čapó, našiel voľného J. Urbana ml., ktorý svojim tretím gólom v zápase zrovnal stav na 3:3. Záverečné KO dostali Nižnoslanci 2 minúty pred koncom. Po rýchlej priamočiarej akcii Dorkin-Leng- Čapó- Urban ml.,posledne menovaný vyhral šprintérsky súboj s domácim stopérom a preloboval domáceho brankára. 3:4
Pred 20 divákmi rozhodoval Šofranko.
Zostava Bystrého : Máťaš, Fabián, Valent, Hajdu, Galata, Valko, Leng, Čapó, Rusnyák, Minčík, J. Urban ml. striedali : Tomko, Bernát, Dorkin