nedeľa 19. septembra 2010

Rož. Bystré - Pača 2:1 ( 0:0 )

9. kolo 19.9.2010
Na výborne pripravenom trávniku obidve mužstvá začali s opatrne. Hostia posilnení
o viacerých hráčov z Mníška nad Hnilcom naznačili hneď v úvode že sa neuspokoja len
s tým , že tu odohrajú zápas. V prvom polčase dominovali obrany, ktoré útočníkov dobre
strážili. Vo vyrovnanom polčase však mali Pačania aj Bystrania po dve dobré príležitosti.
Dva razy výborne zasahoval Máťaš v bráne domácich a dva razy brankár Pače po zakončení
Minčíka a Urbana ml. 1. polčas sa však hral väčšinou len medzi 16-kami. Druhý polčas
už nabral na obrátkach. Bystrania začali s nátlakovou hrou, zrýchlili všetky herné činnosti
a súpera zatlačili pred ich bránu. V 58. minúte sa oprel z 25. metrov do lopty Hajdu
a svojou polovysokou strelou prekvapil brankára Pače. 1:0. Po tomto góle Pačania tiež
vsadili na útočenie a o 8 minút neskôr, po rohovom kope, kapitán Pače krásnou streloupod brvno z hranice 16-ky zrovnal stav na 1:1. Útoky sa striedali na obidvoch stranách .
Bystrania nevyužili obrovské šance , ktoré zahodili Rusnyák a Minčík. To sa im mohlo
nevyplatiť, pretože Pačanské kontry na Máťašovu bránu narobili obrancom Bystrého nemalé
problémy. Dva gólové šance zneškodnil najlepší hráč domácich Máťaš a raz zachránila
Bystranov od pohromy žrď. V 79. minúte po rýchlej kombinácii dobre zacentroval navrátilecv Bystranskom drese Ján Tomko. Jeho center pred bránu dobre usmernil do siete J. Urban ml.
Pačania sa ešte snažili o zvrat no šťastie dnes stálo na strane Bystranov.Pred 50 divákmi dobre rozhodoval Jonáš.
Zostava Bystrého : Máťaš, Uhrin, Valent, Hajdu, Galata, Valko, Čapó, Leng, Rusnyák,
Minčík, Urban ml. Striedali : Krága, Tomko, Bernát