nedeľa 12. septembra 2010

Hrhov - Rož. Bystré 5:0 ( 2:0 )

5. kolo 1.9.2010

Bystrania cestovali do Hrhova s dosť oklieštenou zostavou. Z rôznych dôvodov chýbali stabilní hráči Rusnyák, Krága , Demko, Minčík, Leng, Hajdu, čo sa podpísalo v značnej miere na kvalite ich hry a aj na výsledku. V chladnom veternom a daždivom počasí začali lepšie domáci a už v 2. minúte po faule na ich hráča kopali pokutový kop, ktorým otvorili účet zápasu na 1:0. Bystrania sa snažili hrať rovnocennú partiu, no domáci pôsobili kompaktnejšie, lepšie si prihrávali, vyhrávali váčšinu osobných súbojov. Bystrania sa naopak snažili o individuálne presadenie sa no dnes to na veľmi dobre hrajúceho súpera nestačilo. V 10. minúte domáci zahrávali priamy kop do 16-ky, ktorý bystrania podcenili a zvýšili na 2:0.
Bystrania mohli tiež streliť nejaký gól, no 3 vyložené šance nepremenili, najväčšiu Bernát , ktorý z pár krokov prekopol bránu. V druhom polčase sa Bystrania od úvodu snažili znížiť stav zápasu , no Urbanovci ani Čapó nemali svoj deň. Bystrania doplatili na slabšie bránenie a v 65. minúte už bolo 3:0. Domáci pohyblivý útočníci efektíne zakončovali svoje útoky a v 70. a 88. minúte svojim dôrazom pred bránou Bystrého dosiahli ďalšie 2 góly.
Pred 20 divákmi rozhodoval Iglai.
Zostava Bystrého : Máťaš, Galata, Valent, Ujházi, Uhrin, Valko, Čapó, J.Urban ml., Dorkin, J.Urban st., Bernát.