nedeľa 12. septembra 2010

Rož. Bystré - Jovice 8:0 ( 1:0 )

7. kolo 12.9.2010

Domácim Bystranom sa podarilo odčiniť posledný výsledok z Hrhova a po dlhšom čase súperovi nadeli8 gólov. Bystrania mali od začiatku hernú prevahu , no ich kombinácie končili zväčša pred 16-kou hostí , slabým alebo nepresným zakončením. Hostia sa do 2-3 šancí dostali iba po zásluhe nepresnej rozohrávky z domácej obrany, no ich koncovka bola tiež nepresná. V 34. minúte centroval Leng do 16-ky, Urban dal spätnú loptu Hajduovi, ktorý sa vrátil do mužstva po štvorzápasovom dištanci ,ten strelov z 12 metrov dal prvý gól Bystrého. Cez polčas dorazila na ihrisko smutná správa, že zomrel Peter Ďurský st., bývalý dlhoročný funkcionár a verný fanúšik Bystrého.Začiatok 2. polčasu sa preto začal minutou ticha. Gólostroj v 2. polčase začal Bernát, ktorý z 5 metrov strelou pod brvno dorážal Urbanovu prihrávku. V 55. minúte Čapó vnikol do 16-ky a strelou medzi nohy brankárovi hostí zvýšil na 3:0. Potom prišli veľké chvíle Jána Urbana ml., ktorý v rozpätí 15 minút strelil 4 góly. Prvý po individuálnej akcii, druhý z pokutového kopu , ďalšie dve po narážačkách so spoluhráčmi . V ceste mu nestál ani brankár ktorý bol už len štatista a čakal kedy už bude koniec zápasu. Posledný gól dal v 88. minúte Čapó, ked technickou strelou k žrdi obstrelil brankára Jovíc.8:0
Pred 50 divákmi rozhodoval Šofranko.
Zostava Bystrého : Máťaš, Krága, Valent, Hajdu, Uhrin, Dorkin, Leng, Čapó, Rusnyák, Bernát, J.Urban ml. Striedal Ujházi