pondelok 16. augusta 2010

Rož. Bystré - Brzotín 1:2 ( 0:1 )

15.8.2010

V 2. kole II. Triedy sa zrodilo prekvapenie, ked domáci Bystrania prehrali doma s Brzotínom 1:2. Je to ich prvá prehra v tomto roku na domácom ihrisku. Obidve mužstvá začali od začiatku hrať opatrne. Hostia niekoľkokrát pohrozili strelami z diaľky . V 23. minúte sa Brzotínčania ujali vedenia po pekných narážačkách cez stred obrany. 0:1 Bystrania sa do vyloženej šance dostali až 28. minúte, no Rusnyák nepremenil tutovku. Nevychádzala im rozohrávka, záloha kazila prihrávky, útok bol nervózny, strely lietali vysoko ponad bránu. Bystrania chceli v 2. polčase stav zvrátiť, no už v 50. minúte po kikse v obrane si Ujházi dal vlastný gól. 0:2 Brzotínčania umne bránili a Bystranom chýbal nápad na prekonanie ich obrany . V 77. minúte sa konečne ujala prízemná strela F. Čapa. Brankár hostí neudržal loptu v rukách a Minčík ju zblízka dorazil do brány. 1:2 Bystrania sa ešte v závere snažili aspoň vyrovnať , no ich zakončenie bolo naďalej veľmi nepresné. Pod tento výsledok sa podpísala tiež absencia kľúčových hráčov Urbana ml. a Hajduho, a vo veľkej miere tiež nepresné verdikty hlavného rozhodcu Repaského, ktorý evidentne poškodil domácich v momentoch keď mohli streliť gól..
Pred 30 divákmi rozhodoval Repaský.
Zostava Bystrého : Máťaš, Krága, Valent, Ujházi, Demko, Šály, Bernát, Leng, Rusnyák, Urban st., Minčík. Striedal Čapó