pondelok 9. augusta 2010

Bohúňovo - Rož. Bystré 1:1 ( 1:1 )

1. kolo 8.8.2010

Rožňavskobystrania odohrali svoj prvý majstrovský zápas nového ročníka 2010 / 2011 II. Triedy OM vo futbale v Bohúňove. Bystranom chýbal J. Urban ml., ktorý je pracovne vzdialený. Tento hendikep bolo cítiť hlavne v útočnej fáze. Domáci, ktorí sa každým rokom zlepšujú, vyvinuli od začiatku veľký tlak na bránu Bystrého. Nepresné zakončenie domácich strelcov ale aj dobré zákroky Máťaša a obrany, zabraňovali domácim streliť gól. Po 20.tich minútach sa Bystrania vymanili spod tlaku a vytvorili si tiež niekoľko dobrých šancí. V 29. minúte po priamom kope Minčíka, sa lopta odrazila od brvna a nová posila Bystranov z Rakovnice František Čapó dal vedúci gól Bystrého.0:1 Radosť však netrvala dlho a domáci o niekoľko minút neskôr po rýchlej kombinácii vyrovnali stav na 1:1.
2. polčas mal vyrovnanejší priebeh, no domáci mali opäť herne o niečo navrch. No ich koncovka bola žalostná. Bystrania mali tiež jednu dobrú príležitosť na strelenie gólu po akcii Rusnyáka a Minčíka. V 80. minúte rozhodca Farkaš st. pod tlakom domácich fanúšikov vylúčil Bystranom Hajduho, no ani to nepohlo domácim aby strelili víťazný gól.
Pred 90 divákmi rozhodoval Farkaš st.
Zostava Bystrého : Máťaš, Uhrin, Valent, Hajdu, Krága, Šály, Čapó, Leng, Rusnyák, Minčík, Bernát. Striedal J. Urban st.