sobota 10. apríla 2010

Z Gemerského korzára

Drnava inkasovala od Hrhova desiatku
V druhom jarnom kole si súperi na trávnikoch II. triedy body bratsky podelili. Strelcom kola sa stal G. Veverica z Hrhova, ktorý zaťažil konto gólmana Drnavy piatimi gólmi. Hetrik si pripísal Balco z Nižnej Slanej. Kovstaváci dohrávali stretnutie po vylúčení Džačára v Bohúňove o desiatich.ROŽŇAVA. V ostatnom kole sa vedúce duo, ktoré kráčalo bok po boku, predstavilo na ihriskách súperov, kde za kratší koniec ťahala Kružná. Kým jesenný líder z Nižnej Slanej po nerozhodnom polčase zdolal Kečovo gólom J. Hajčiho, Kružná si polčasové vedenie v Rakovnici neudržala a v závere iba zásluhou R. Poláka ratovala aspoň bod. Po dlhom čase sa tak Nižnoslančanom podarilo získať nepatrný, dvojbodový náskok na prenasledovateľa.
Vysoké víťazstvá
Azda najväčším prekvapením kola bolo dvojciferné víťazstvo Hrhova v Drnave, ktorá tentoraz odohrala domáci zápas na ihrisku Pače. Domáci už po štvrťhodine prehrávali rozdielom triedy. Jediný gól dokázal streliť iba Š. Farkaš za stavu 0:3. Neskôr prišli chvíle strelecky disponovaného Vevericu, ktorý domácim nasúkal polovicu gólov svojho mužstva. Bohúňovo po bezgólovom polčase nastrieľalo Kovstavu takmer poltucet gólov. Polhodinu pred záverom mužstvo hostí oslabil na dôvažok aj Džačár, ktorý fauloval prenikajúceho hráča domácich v gólovej šanci. Futbalisti Bohúňova mali výhodu aj penalty, ale po jej opakovaní Balog nastrelil iba tyč.
Balco kontra J. Urban
V ďalších dvoch zápasoch boli hostia lepšími mužstvami, ale i napriek tomu si zapísali do tabuľky prehry. V Slavošovciach sa domácim rýchlom góle Balca už v 4. min. podarilo otvoriť skóre, ale o pár minút neskôr vyrovnal stav za mužstvo súpera z Rož. Bystrého J. Urban ml. Obaja strelci ešte do polčasu skórovali, a tak sa po prestávke začínalo nanovo. Šťastie v závere viac prialo domácim, keď Balco prekonal padajúceho gólmana hostí, čím rozhodol o víťazstve a pripísal si hetrik. Jovice privítali futbalistov Pače. V bojovnom stretnutí si domáci vytvorili dvojgólové vedenie, ale útočnejším hosťom sa nepodarilo prekonať dobre chytajúceho gólmana, ktorý svoje farby neraz podržal, a to, čo nepokryl, zastavila tyč. Až polhodinu pred koncom dosiahol čestný gól Pače Michal Tóth.
Nemohúcnosť
Futbalisti Čoltova mohli zápas rozhodnúť vo svoj prospech už v úvode, ale vynechali pre nemohúcnosť v zakončení niekoľko tutoviek. Nedáš–dostaneš sa potvrdilo a kombinačne lepší hostia z Ml. Brzotín hneď z prvej štandardky dosiahli vedúci gól, ktorý po prestávke poistili. Domáci ani za podpory vetra nedokázali bránu hostí odkliať, a i keď hlavne Csongovai mal niekoľko dobrých príležitostí, v poslednej minúte domáci gólman Jonáš po tretíkrát inkasoval. Pod tento gól sa podpísalo hlavne nedorozumenie medzi brankárom a obrancom, keď skackajúcu loptu ani jeden z nich nedokázal úspešne dostať pod kontrolu. To využil číhajúci T. Kónya a pohodlne skóroval. Futbalisti Ml. Brzotín si tak zaknihovali prvé víťazstvo v sezóne na pôde súperov.
Fakty
Výsledky 15. kola: Jovice - Pača 2:1 (1:0), G: Gebe, Grecmacher - Tóth, ŽK: Grecmacher - M. Zagiba, Liška, R: Repaský, DZ: Székely, D: 50, Rakovnica - Kružná 2:2 (0:1), G: Čižmár, Turcsányi - Szöllös, R. Polyák, ŽK: 0 - L. Szendi, R: Jonáš, DZ: Kerekeš, D: 70, Bohúňovo - Kovstav 5:0 (0:0), G: J. Váradi 2, Balog, L. Kováč, Švajko, ŽK: Király, Dorkin - Világyi, ČK: Džačár (Kovstav), R. Petro, DZ: Gášpar, D: 80, Drnava - Hrhov 1:10 (1:5), G: Veverica 5, A. Koščík 2, Ľ. Bartók, D. Dunka, Tankó - Farkaš, ŽK: Kuchta - 0, R: Lucza, DZ: Bodnár, D: 50, Slavošovce - Rož. Bystré 3:2 (2:2), G: Balco 3 - J. Urban ml. 2, ŽK: Valentík, Makkai - Valent, Krága, R: A. Farkaš, DZ: Antal, D: 50, Kečovo - Nižná Slaná 1:2 (1:1), G: Zoller - Leštach, Jar. Hajči, ŽK: Zoller, F. Kováč - V. Karas, R: Iglai, DZ: Bobrík, D: 50, Čoltovo - Ml. Brzotín 0:3(0:1), G: P. Kónya, Lázok, T. Kónya, ŽK: Molnár - Vavrek, V. Polyák, A. Rusnyák, R: Rašši, DZ: Máte, D: 70
Najlepší strelci: 15 gólov - L. Gajdoš (Pača), 12 gólov - G. Zoller (Kečovo),11 gólov - G. Veverica (Hrhov), 10 gólov - P. Ičo (Jovice), J. Urban (Rož. Bystré), M. Balog (Bohúňovo), 9 gólov - R. Polyák (Kružná), M. Vavrek (Ml. Brzotín, R. Lörinc (Kečovo)