pondelok 12. apríla 2010

Rož. Bystré - Drnava 4:1 (2:0 )

11.4.2010 16.kolo

Bystrania mali čo Drnavčanom vracať , lebo z posledných troch vzájomných zápasov získali len jeden bod. Hneď v úvode zápasu hostia nevyužili ponúknutú príležitosť pri nedorozumení brankára a obrany Bystrého, keď z pár metrov drnavský útočník netrafil prázdnu bránu. V 4. minúte však Leng zahrával priamy kop na ktorý si dobre nabehol Hajdu a otvoril skóre zápasu. 1:0 Bystrania mali po góle optickú prevahu , no chýbala finálna prihrávka na gól. V 20. minúte mal dobrú príležitosť Gonos no ešte nedal. O 2 minúty neskôr ho však pri vzdialenejšej tyči našiel svojou prihrávkou Leng a Gonos tentoraz úspešne dopravil loptu do Drnavskej brány. Aj keď Drnavčania boli zdatným súperom, Bystrania naďalej dobýjali ich bránu, no šance Urbana st. či strela Minčíka tretí gól nepriniesli. V druhom polčase Bytrania pokračovali v úsilí streliť gól no opak sa stal skutočnosťou. V 55. minúte z neprehľadnej situácie po rohovom kope Drnavčania zblízka znížili na 2:1. Domáci však hostí už do vážnejšej príležitosti nedostali . V 33. minúte Leng vysunul Minčíka, ktorý poistil vedenie Bystrého na 3:1. Hostia sa vzávere zápasu pokúšali o vabank. Zabudli však na Minčíka , ktorý číhal na poliacej čiare. Toho dlhým odkopom v 85. minúte z obrany domácich vysunul Krága .. Keďže Minčík bol rýchlejší ako domáci stopér postupoval sám na brankára, ktorého obišiel a uzavrel skóre zápasu na 4:1 .

Pred 50 divákmi nepresvedčivo rozhodoval Palacko.
Zostava Bystrého : Máťaš, Krága, Valent, Galata, Hajdu, Rusnyák, Leng, Ján Gonos, Valko, J. Urban st., Minčík striedali : Ferenc, Šály, Ujházi