pondelok 14. júna 2010

Rož. Bystré - Brzotín 3:2 ( 1:0 )

13.6.2010 24. kolo

Domácim Bystranom stačil na získanie troch povinných bodov iba priemerný výkon.
Aj ked mali Bystrania od úvodu zápasu miernu prevahu, nevedeli si vypracovať výraznejšiu šancu na strelenie gólu. Veľa lôpt strácali pred 16-kou hostí po nepresných prihrávkach. Hostia naopak využívali tieto straty lopty na rýchle protiútoky a len zásluhou Máťaša ostalo ich konto čisté. V 31. minúte sa odhodlal k strele Urban ml., ktorého strela na prekvapenie všetkých prekĺzla brankárovi Brzotína pomedzi nohy. 1:0 Ani po tomto góle sa obraz hry nezmenil a začiatok 2. polčasu neveštil tiež nič dobré. V 55. minúte ušiel po pravej strane Brzotínsky útočník a strelou po zemi vyrovnával na 1:1. Prebudenie prišlo až 69. minúte, keď brankárom vyrazenú loptu dobre sledoval Urban st., ktorý bol tesne pred bránou faulovaný dvomi hráčmi hostí. Pokutový kop premenil j. Urban ml. 2:1. O 3 minúty neskôr si Minčíkov rohový kop vrazil do vlastnej brány brankár Brzotína. 3:1 V týchto fázach hry už bolo očividné kto je doma. V závere zápasu sa Brzotínčanom podarilo ešte skorigovať stav na 3:2 , po rohovom kope a presným zakončením hlavou.
Pred 30 divákmi rozhodoval Iglai.
Zostava Bystrého : Máťaš, Krága, Leng, Hajdu, Ujházi, J. Gonos, Urban ml., Valko, Rusnyák, T.Gonos, Minčík striedali : J.Urban st., Bernáth