pondelok 31. mája 2010

Rož. Bystré - Pača 3:2 ( 1:2 )

30:5. 2010 23. kolo

V Rožňavskom Bystrom sa hral v nedeľu veľmi dobrý futbal. Pričinili sa o to obidve mužstvá svojou kvalitnou hrou. Zápas mal veľmi podobný priebeh ako ten vzájomný jesenný duel na Pači. Aj výsledkom. Zápas sa ešte poriadne ani nezačal a už ho musel hlavný rozhodca prerušiť na 10 minút pre veľký lejak. Bystrania začali dobre a už v 10. minúte Urban strelil hlavou prvý gól Bystrého. 1:0 Pačania sa nezľakli a už o tri minúty po rýchlej akcii po ich ľavej strane ich útočník obstrelil Máťaša a vyrovnával na 1:1. O niekoľko minút nato sa hostia ujali vedenia po rohovom kope a následnej dorážke z hranice 10 metrov. 1:2 Útoky sa postupne striedali na obidvoch stranách. Najväčšie šance Bystranov zahodili Minčík, Rusnyák a Urban. V druhom polčase Bystrania pridali na dôraze a začali sa častejšie dostávať pred brankára Pače. V 55. minúte Gonos po jednej z akcií technickou strelou pod brvno vyrovnával na 2:2. Veľké úsilie Bystranov spečatil v 73. minúte Minčík únikom po pravej strane a presným zakončením. 3:2 Súboj o tretie miesto sa musel hŕstke divákov páčiť aj napriek daždivému počasiu.
Pred 40 divákmi rozhodoval Petro.
Zostava Bystrého : Máťaš, Krága, Valent, Hajdu, Leng, Valko, Demko, Ján Gonos, Rusnyák, Minčík, J. Urban ml. striedali: Uhrin, Bernáth