pondelok 10. mája 2010

Rož. Bystré - Kružná 6:3 ( 3:1 )

9.5.2010 20. kolo

Dobrý terén, výborné počasie pre futbal, pekná divácka kulisa a 2 tými z hornej časti tabuľky. Toto všetko nasvedčovalo , že sa bude hrať v R. Bystrom dobrý futbal. A bola to pravda. Bystrania sa ujali vedenia už v 4. minúte Jánom Gonosom, ktorý z priameho kopu z 30 metrov nachytal brankára Kružnej. Bystrania boli pri chuti a v 11. minúte po peknej kombinačnej akcii Minčík – Urban , hlavou Urban zvýšil na 2:0. Bystrania boli lepším mužstvom, dokázali si v útoku ľahko poradiť s neistou obranou hostí. Tí si vytvorili len minimum šancí. V 43. minúte po rohu Minčíka, nestrážený Leng hlavou zvýšil na 3:0. O 8 minút neskôr sa situácia zopakovala na opačnej strane, keď po rohu Kružnej, neatakovaný hráč hostí pohodlne hlavou strelil gól na 3:1. Bystranom patril aj úvod 2. polčasu . V 48. minúte Urban využil nedorozumenie obrancov s brankárom a zvýšil na 4:1. V 55. minúte ušiel po pravej strane Minčík a strelou vedla vybiehajúceho brankára zvýšil na 5:1. Po prestriedaní v Bystranských radoch prišiel mierny útlm na hráčov čo využili hostia na strelenie 2 gólov . Posledné slovo mal však Urban keď po ďalšej peknej kombinácii v 85. minúte uzavrel skóre na 6:3.

Pred 100 divákmi rozhodoval J. Chomjak.
Zostava Bystrého : Máťaš, Uhrin, Valent, Hajdu, Krága, Šály ( ČK), Leng, Ján Gonos, Rusnyák, Ján Urban ml., Minčík striedal Valko, Ujházi