pondelok 24. mája 2010

Rož. Bystré - Hrhov 3:0 ( 3:0 )

22. kolo 23.5.2010

Ten kto sa prišiel pozrieť na zápas s Hrhovom s menším meškaním, prišiel o podstatnú časť zápasu. Bystrania v úvode raketovým tempom v prvých desiatich minútach nastrielali Hrhovu 3 góly. Už v 1. minúte unikol po pravej strane Minčík a zblízka dal vedúci gól Bystrého. O minútu neskôr do šestnástky hostí vnikol Leng, prihral dobre nabiehajúcemu Urbanovi ml., ktorý dotlačil loptu do brány hostí. 2:0 V 10. minúte opäť Minčíka nezastavili obracovia, ten nezištne prihral Urbanovi ml., ktorý sa opäť nemýlil a zvýšil na 3:0. Po tomto góle sa Hrhovčania trocha spamätali, začali pozornejšie brániť a Bystranov už do ďalších šancí tak ľahko nepúšťali. Bystranská aktivita tiež očividne ochabla a zápas ďalej prebiehal väčšinou medzi 16 kami. Hostia mohli po štandartke znížiť, no tyč Máťašovej brány a sledovanie lopty obranou Bystrého zmenu skóre nepriniesli. Bystrania mali naďalej miernu prevahu no chýbala finálna prihrávka, či poriadna strela. Druhý polčas bol viacmenej vyrovnaný. Hrhovčania nevyužili nariadený pokutový kop, ktorý Máťaš zneškodnil. Bystrania sa na´dalej utápali v nepresných kombináciách a nenašli už recept na strelenie ďalšieho gólu. 3 góĺy a 3 povinné body sa však do tabuľky pripíšu.

Pred 40 divákmi rozhodoval Iglai.
Zostava Bystrého : Máťaš, Valko, Valent, Hajdu, Krága, Rusnyák, Leng, J. Gonos, Demko, Minčík, Urban ml. striedali : Šály, Ujházi