pondelok 26. apríla 2010

Rož. Bystré - Rakovnica 2:1 ( 0:1 )

18.kolo 25.4.2010

Susedské derby medzi Rožňavským Bystrým a Rakovnicou malo patričný náboj a nebola núdza o dramatické momenty. Prekvapujúco lepšie začali Rakovničania, ktorí chceli v Bystrom konečne vyhrať. Zaskočili domácich lepším štartom na loptu a dobre organizovanou hrou. Prvú veľkú príležitosť mali Rakovničania, no Máťaš v bráne Bystrého nájazd útočníka Rakovnice zázračne zmaril. Bystrania po 20-tich minútach hru vyrovnali a postupne preberali iniciatívu.. V 27. minúte sa však po jednom z protiútokov Rakovnice dobre zorientoval ich útočník a z otočky z blízka strelil vedúci gól hostí. 0:1 Bystrania si do konca 1. polčasu vytvorili niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, no šance J. Urbana ml. a Minčíka zabrdila žrď a 2x brvno . V 2. polčase Bystrania pokračovali v aktivite, čo sa im nakoniec vyplatilo. V 58. minúte po centri Minčíka J. Urban ml. vyrovnal hlavou na 1:1. Túžba Bystranou streliť víťazný gól sa splnila v 73. minúte, keď prízemný center do 16-ky Krága ,,pätičkou“ zasunul do siete prekvapeného brankára Rakovnice 2:1. Bystrania už do konca zápasu kontrolovali hru, dobre hrajúca obrana už hráčov hostí do väčšej šance nepustila.
Pred peknou návštevou – 120 divákov rozhodoval Karol Chomjak
Za Bystré nastúpili : Máťaš, Galata, Valent, Hajdu, Uhrin, Leng, Ujházi, Valko, Krága, Minčík, J. Urban ml., J Urban st. J. Gonos