pondelok 4. mája 2009

Jovice - Rož. Bystré 2:2 (0.0)

3.5.2009 19. kolo
V ďalšom kole Bystrania cestovali do Jovíc, kde sa im v posledných rokoch darí. Aj tento krát si priniesli aspoň bod.Bystrania v pozmenenej zostave začali dobre, no na na tvrdom a nerovnom teréne mali problém spraviť nejakú súvislú akciu. V 7. minúte mali Jovice prvú veľkú šancu, no domáci útočník netrafil prázdnu bránu. V 16. minúte bol Roman Šimko faulovaný v domácej 16-ke, no rozhodca si to nevšimol. V V 28. minúte dal Krága gol Bystrého, no domáci postranný rozhodca odmával ofsajd. Najväčšiu šancu polčasu mali domáci. Útočník Jovíc sa dostal cez obrancov až pred Máťaša, no tenjeho 100% nú šancu zlikvidoval. Druhý polčas začali domáci lepšie a už v 48. minúte sa krížnou strelou po zemi ujali vedenia 1:0. V 64. minúte Leng zahrával primy kop z ľavej strany. Jeho strela skončila vo vzdialenejšom hornom rohu Jovickej brány. 1:1 Hra bola stále vyrovnaná a zdalo sa , že stav sa už nebude meniť. V 85. min. prenikol po pravej strane domáci útočník a prestrelil Máťaša 2:1. Tesne pred koncom zápasu v hodine 12-tej po rohovom kope, Račko hlavou uzavrel skóre na 2:2 Remíza sa zdá byť podľa pomeru síl na ihrisku spravodlivá. Bystrania sa ukázali ako technickejší tím, domáci boli zasa bojovnejší.Pred 50 divákmi rozhodoval ChomjakZostava R. Bystrého : Máťaš - Galata, Valent, Leng, Ujházi, Šály, Krága, Rusnák, Roman Šimko, Račko, Minčík striedal Ferenc