utorok 19. mája 2009

Drnava - Rož. Bystré 3:0 ( 2 : 0 )

17.5.2009 21. kolo Z dôvodu renovácie trávnika v Drnave, sa odohral zápas v Lipovníku. Už to , že na zápas bol delegovaný rozhodca Gyenes, neveštilo nič dobré pre Bystranov. Ašpirant na postup z 2. miesta, ktorý momentálne disponuje kvalitným kádrom, vyvinul na Bystranskú bránu prvých 5 minút enormný tlak. Tento tlak Bystrania prežili a v 8. minúte sa Račko dostal k prvej strele Bystranov. O 2 minúty neskôr, opäť Račko nastrelil tyč domácej brány. V 23. minúte vyrážal Máťaš nebezpečnú strelu domácich. Domáci mali viacej z hry no Bystrania podnikali nebezpečné rýchle brejky. V 26. minúte Minčík prenikol po ľavej strane a trafil opäť len žrď domácej brány. V 28. minúte zachytili domáci Bystranskú rozohrávku a presnou prihrávkou do rozhodenej Bystranskej obrany ,do ktorej nabehol domáci útočník otvorili skóre zápasu.1:0 V 37. minúte dosiahli domáci svoj druhý gól , presnou prízemnou strelou k tyči z asi 18-tich metrou. 2:0 Druhý polčas začali ofenzívnejšie Bystrania, no strely Rusnáka 2x a Lenga si nenašli loptu do siete. V 59. minúte, nepriateľ Bystranov rozhodca Gyenes, poslal predčasne pod sprchy Ujháziho, za údajné oplácanie po odpískaní. Napriek tomuto handicapu sa Bystrania aj naďalej dostávali do dobrých pozícií pred domácu bránu, no dnes im nebolo súdené skórovať. V 73. minúte dosiali domáci svoj tretí úspech.3:0 Drnavčania mali ešte v závere niekoľko tutoviek, no ich nepresná koncovka zabránila zvýšeniu skóre.Pred 70 divákmi nepresne rozhodoval GyenesZostava Rož. Bystrého : Máťaš- Galata, Valent, Ujházi, Krága, Rado Šimko, Roman Šimko, Leng, Rusnák, Minčík, Račko Stridali : Valko, Polyák