nedeľa 8. februára 2009

Jelšava - R.Bystré 6:2 / 2:2/

Bystrania si ako prvý prípravný zápas vybrali ťažkého súpera z 1. triedy okresu RV-RS Jelšavu.
Hlavne prvý polčas dokázali bystrania držať krok s fyzicky lepšie pripravenými futbalistami z Jelšavy. Hneď v prvej minúte domáci nastrelili žrď a päť minút pozdejšie kopali penaltu ktorou otvorili skore na 1:0. O 10 min. Bystrania vyrovnávali Gajdošom, ktorý z ľavej strany preloboval Jelšavského brankára1:1. Domáci poskrumáži pred Bystranskou bránou zvyšovali na 2:1. V 35. minúte po peknej akcii Urbanovcov J.Urban ml. vyrovnával na 2:2. Domáci ešte do konca 1. polčasu nepremenili ďalší pokutový kop. Druhý polčas domáci prevýšili Bystranov vo všetkých činnostiach, a tak sa skore postupne navyšovalo a ukončilo na 6:2. Hralo sa na dobre pripravenom hlavnom ihrisku v Jelšave.
V drese bystrého sa ukázali títo hráči : V.Maťaš - V. Maťaš ml., Kolesár, Valent, Gajdoš, Ujházi, M.Macko, Krága, Leng, L.Uhrin, J.Urban st., J.Urban ml.
Zaujímavosťou tohto zápasu bolo to ,že za Bystré nastúpili dvaja otcovia so svojimi synmi.